
Jeg tilbragte igen noget af min søndag med at kigge lidt butikker – jeg får aldrig nok. Til min store glæde var disse røde shorts, fra H&M, kommet i butikkerne. Jeg har været forelsket i dem siden jeg så dem under pressedagene. Jeg er vild med deres 60er look, og pasformen er perfekt. Jeg har tidligere udtalt, at jeg ikke er fan af rød, men lige her er jeg solgt.








11 reaktioner
Hvad kostede de? 😀
Trend? 🙂
De koster 240 🙂
De er fra Trend 🙂
EJ hvor er det fine…
Fandtes de i andre farver??
Ej hvor sjovt – Jeg så dem i H&M idag, men da jeg havde en helt masse julegaveindkøb at nå først, besluttede jeg at tage ind til byen og prøve dem i morgen 🙂
Rikke: Ikke så vidt jeg ved. Men har også selv tænkt at off-white ville være fantastisk 🙂
Ida: Skynd dig, de kan anbefales 🙂
Blev SÅ glad da jeg fandt dem i H&M i fields i weekenden og jeg næsten rev dem ned af tøj stativet da jeg så de endda var der i 34!
Det var bare først da jeg kom in i prøverummet og prøvede dem, at jeg kom i tank om at jeg er en 32 i shorts XD
BUMMED
.. en armygrøn ville også være perfekt denne sæson – jeg ville ønske mine lår var lige så “fine-til-short-tynde”, som dine.. men jeg spiser chokolade og spiller håndbold så jeg nyder bare synet af dig i dem istedet 🙂
tjek min blog, hvis du har lyst 🙂
Godnat
Haha… men tak for de søde ord.
Fin blog 🙂