EN VIDEO, EN KONKURRENCE & 5 MÅDER AT BRUGE ET TØRKLÆDE

YouTube video

Indlægget er sponsoreret af Becksöndergaard

Hej venner <3 I dag skal det handle lidt om en af de sjoveste opgaver, jeg længe har fået. For noget tid siden blev jeg spurgt, om jeg ville lave et lille samarbejde med Becksöndergaard, som i alt sin enkelthed ville gå ud på at vise 5 forskellige måder at bruge et tørklæde. Og meget gerne i form af en lille video.

Det var en opgave, som jeg på ingen måde kunne takke nej til. Både fordi jeg elsker tørklæder (eller accessories i det hele taget) og fordi det ville tvinge mig til at arbejde lidt mere med videoredigering og ikke mindst, fordi jeg blev ret imponeret, da jeg tjekkede Becksöndergaards tørklæde-udvalg ud. Det var bestemt ikke nemt at vælge, hvilke 5 modeller jeg ville arbejde med, skulle jeg  hilse og sige.

Jeg endte heldigvis med at beslutte mig for 5 fine silke-modeller og de lå og ventede på mig på posthuset, da jeg kom hjem fra Cypern. I går mødtes jeg med Lau og Amalie, som også har taget udfordringen op, og skød et par videoer. Mit resultat kan I se herover. I hope you like.

Min personlige favorit er #nummer5 – altså den i knolden og det er klart noget, jeg skal dyrke noget mere. Det hjælper selvfølgelig også på det, at det nok også er mit favorit-tørklæde, som jeg bruger i den version. I kan selvfølgelig finde links til de forskellige tørklæder herunder.

KONKURRENCE

Som overskriften lover, så er der også en lækker konkurrence involveret. For at deltage skal I ganske enkelt bare se videoen og efterfølgende smide en kommentar her i indlægget, hvor I fortæller hvilken styling-måde I bedst kan lide <3

Og hvad kan I vinde?? Faktisk noget så lækkert som et gavekort til Becksöndergaards webshop på 1500 kr. og hvis I bare er halvt så glade for farverige accessories som jeg, så vil jeg virkelig anbefale at deltage. Det er lidt af et mekka derinde.  Vinden bliver fundet d. 23/6

Processed with VSCO with t1 presetTørklæde 1 kan købes her

Processed with VSCO with t1 presetTørklæde 2 kan købes her

Processed with VSCO with t1 presetTørklæde 3 kan købes her

Processed with VSCO with t1 presetTørklæde 4 kan købes her

Processed with VSCO with t1 presetTørklæde 5 kan købes her

Processed with VSCO with t1 preset

Feel free to share
Facebook
Pinterest
Email

61 reaktioner

  1. Sød video med dine hop og skæve charme smil:-)
    Jeg er mest til knolden og så den om halsen.
    Lækkert gavekort, har allerede forelsket mig i den sødeste sommerhat og bikini fra deres webshop:-)
    Rigtig godt forår til dig!

  2. Jeg er mest fan af nr 5 😊 har været bosat i Århus i 5 år men inderst inde vil jeg nok altid være lidt københavner 😂❤

  3. Jeg er ret vild med knolden. Især fordi jeg sidder mit i specialet og det er ret smart at kunne få håret op på en pæn måde (:

  4. Vidste ikke Beck Söndergaard lavede sådan nogle fine silketørklæder, dem må jeg lige på jagt efter.
    Er vild med stylingmåde 1, og prøvede selv for et par dage siden <3 (Børnene på min arbejdsplads spurgte så om det var cowboytema jeg havde gang i … så må lige samle mod før jeg prøver igen)

  5. Jeg kan bedst lide stylingmåde 4 og 5 hvor du bruger tørklædet i håret. Sådan kan jeg også bedst selv lide at bruge silketørklæder. Kan redde enhver dårlig hårdag, hvilket man har ofte som småbørnsmor og på vej fra korthårsfrisure til langt hår..

  6. Jeg er også helt vild med nummer 5 med tørklædet i knolden! det ville være så fint her til sommer og rart at få håret lidt op og væk fra ansigtet 🙂

  7. Jeg er helt vild med nr. 5. Det ser virkelig fint og cool ud på samme tid! 🙂

  8. Åh, nr. 3… Nej, nr . 5, bliver det! Kan godt forstå, det var svært for dig at vælge!

  9. Nr 4. Har sådan en fin retro vibe over sig, som jeg synes, altid fungerer 😊

  10. Nr.3 Tasken bruger jeg meget, så har jeg altid lige et tørklæde til at tage om halsen, hvis det bliver køligere.

  11. Det er nr. 5 (#Københavneren) med tørklædet omkring knolden. Er selv en af dem som altid bruger elastik, så god inspiration til at peppe håret op.

  12. Ihhh sikke en fin og inspirerende video!
    Jeg synes nr. 3 er virkelig fed, super cool lige at sætte et farverigt præg på en skuldertaske 😉
    Fed konkurrence, ville være fantastisk at kunne vælge for 1.500 kr. fra Beck Søndergaard.
    Tak for en super fed blog, med masser af inspiration 🙂
    Mange hilsner Louise

  13. Nr. 5 får min stemme – og super god ide, at sætte det på tasken ( især når man ikke har langt hår ) ….. Ville elske T shoppe lidt hos Beck Søndergaard, der hvert år har lækre styles …. 😜

  14. “All in” looket fik hvert fald smilet frem 😉 Men jeg ville nok bruge “knolden” – det så virkelig fint ud 🙂

  15. Nr. 5 er en klar favorit 😍 Må se det virker med en lang page og min mini-knold 🙈

  16. Det må blive nr. 5 – har aldrig tænkt over at man kunne bruge sit tørklæde på den måde, men det ser da bare så fint ud!

  17. Min favorit er HELT sikkert nummer 5, knolden. Så flot altså! Det vil jeg gøre efter.

  18. Godt nok er jeg jyde – men jeg er vild med Københavner metoden! Den skal da HELT KLART bruges i Jylland, så vi kan sprede lidt Københavner stemning i Jylland 😉

    Fed video btw <3

  19. Jeg synes, at nummer 3 ser skønt og sommerligt ud. Det giver noget farve til en neutral taske.

    Jeg er selv begyndt at gå med tørklæder som bælte, hvilket også kan se ret nice ud!

  20. Min favorit er nr. 5, synes det er så fint med tørklædet rundt om knolden 🙂

  21. Jeg er også helt vildt med knolden – det passer også bare rigtig fint med gul til din hårfarve 😀
    Så nummer 5.

  22. Jeg elsker looket med knolden! Det har jeg faktisk aldrig oveervejet at gøre, men mon ikke man burde prøve 😉

  23. Iiihhh jeg er bare vild med det helt oldschool – klassiske – rundt-om-halsen look (smiley med hjerte øjne) 😀

  24. Jeg kan virkelig godt lide den med tørklædet på tasken, det tror jeg skal gøre mere her til sommer 😀

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *