Shirt: Custommade AW16 Trousers: ASOS (HERE) Shoes: Gardenia (HERE & IN BLUE HERE) Bag: A.P.C
Sig mig engang, HVAD sker der for blæsten de her dage? Af regn, sne, torden og kulde, så tror jeg faktisk, at blæst er den slags vejr, jeg bryder mig mindst. Intet kan ødelægge en god hårdag, en cykeltur, en løbetur og godt humør, som en god omgang blæst. For slet ikke at tale om, hvor besværlig blæsten er, når man skal skyde billeder af dagens outfit. First world problems, I ved 😉
Nok brok for i dag og lad os nu lige fokusere på det positive i stedet. Her bliver jeg nødt til at nævne mine lyserøde bukser som det første. Dem er jeg altså blevet helt enormt glad for. Så meget, at jeg også har bestilt et par i blå og I kan tro, at jeg har tænkt mig at holde godt øje med buskeafdelingen henne hos ASOS her i fremtiden, i håbet om, at de kommer hjem i flere farver.
Billederne er fra i går, hvor I kan se, at jeg forsøgte at tilføje lidt lyserødt til den blæsende og lidt halvkolde mandag. Jeg havde et par ærinder inde i byen og sluttede dagen hjemme på Nørrebro, hvor jeg mødtes med Kat til en mandagsøl. Verdens bedste tradition.
I dag står den på morgenmad med verdens bedste Ricky. Det er nok sidste gang jeg ser hende, inden hun vender snuden hjem mod Asien. Heldigvis kommer hun snart igen og så går vi faktisk også og leger med tanken om, at besøge hende i varmen, når novembers kulde og mørke, melder sin ankomst.
Kan I have en lækker tirsdag <3



Indlægget indeholder reklame i form af affiliatelinks








6 reaktioner
Jeg er også ved at gå amok over blæsten, det er møg irriternede haha.
Super fint outfit! Den er taske er simpelthen for lækker!:D
Haha… ja!! Den skal stoppe nu. Og tak for din søde kommentar. Jeg tror også at det er mit bedste taskekøb til dato 🙂
Du ser simpelthen så skøn ud for tiden synes jeg 🙂 på trods af krise, blæst osv.! 😉
Awww.. hvor er du sød!! Og så lige midt i min 29-års-krise. Det varmer <3
Virkelig et fedt outfit. Tror jeg bliver nødt til at have bukserne i blå også.. hvordan er de i størrelsen? 😊
Hehe.. ja, sådan er det med de bukser. Jeg synes at de er meget normale. Jeg har dem i en str. 6, men har faktisk købt de blå i en størrelse mindre 🙂