SUMMER DRESSED

 photo IMG_6687_zps949a4ad0.jpg

 photo IMG_6682_zps0ff92242.jpg

 photo IMG_6671_zpsd8ca01dd.jpg

 photo IMG_6688_zpsa2457809.jpg

 photo IMG_6675_zpsa923761f.jpg

 photo IMG_6678_zpsb680442b.jpg

Dress: ASOS (HERE) Bag: RIKA (HERE) SUNNIES: RAY-BAN (HERE)

Jeg håber at I har nydt de seneste dages sommervejr. Det kan I tro at jeg har. Onsdag og torsdag var jeg (som resten af verden) til Distortion og begge dage endte med at blive langt sjovere end forventet. Fredag gad jeg ikke mere og Paw og jeg aftalte at hoppe på cyklerne og køre ud i det blå. Det blev til en udforskning af ønskeøen, Amager, hvor jeg nærmest aldrig kommer. Jeg blev positivt overrasket over de fine steder der findes derude og det fortjener et indlæg for sig selv. Billederne herover er taget på Amager fælled.

Kjolen jeg har på er fra ASOS og hvis jeg selv skal sige det, er det noget nær den perfekte sommerkjole. Den sidder perfekt og materialet er let, lækkert og luftigt. Håber at vi får mange flere solskinsdage sammen. Den kan købes lige HER.

The weather has been pretty amazing in Copenhagen the past days. Friday Paw and I dicided to take out bikes and go somewhere nice. We ended up at Amager which I never really visit. We found so many nice little spots and I will definitely do a post about it soon. The dress im wearing is from ASOS and in my opinion it pretty much the perfect summer dress.

Feel free to share
Facebook
Pinterest
Email

11 reaktioner

  1. Jeg er fristet af både denne kjole og en lyseblå sweat fra Stella Nova 🙂 Hvordan synes du, at de er i størrelsen?

    1. Det kan jeg godt forstå. Det er to skønne ting. Jeg synes at de begge er helt almindelige 🙂

  2. Det var hurtigt svar 🙂 Jeg har bare læst på en hjemmeside, at sweatshirten var lille i str… Vil du anbefale str 8 eller 10, når jeg er en str small?

  3. Vil også gerne vide størrelsen med kjolen. Den er nemlig udsolgt i min normale størrelse 6/34, og tænker på om den bliver meget for stor hvis man vælger en størrelse større end man normalt bruger. Modellen ser ud til at være oversize.

  4. Har den dybe udskæringer under armene? Det ligner det på Asos nemlig.

    Ps. Fantastiske billeder 🙂

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *