Sweatshirt: Cos Jeans: Cos Collar: Cos Shoes: Topshop Bag: Alexander Wang
Her er mit outfit fra i går, onsdag. Jeg havde min nye glimmerbluse på, som jeg både har vist på bloggens Facebookside og Instagram. Den er fra COS – ligesom alt det andet tøj jeg havde på. Som jeg skrev, havde jeg været på arbejde om formiddagen, so thats the reason. Men det gør mig bestemt ikke noget, eftersom jeg er en af de største COS fans i verden 🙂
Derudover forsøgte jeg mig lige med at sætte håret op på nogen af billederne. Det sker ellers yderst sjældent da jeg hader mig selv med opsat hår. Men nu skulle det prøves. Hvad kan i bedst lide? oppe eller nede?
So this is my outfit from yesterday. I was wearing my new glitter sweatshirt that i already showed you on Facebook and Instragram. I also tried to get some pictures with my hair up. It almost never happens, since i hate my selv with it. But now I had to try it. What do you like best? up or down?









24 reaktioner
Love it
Thanks 🙂
Egentlig begge dele tror jeg, det er ret fint til dig med håret opsat 🙂
Tak 🙂
Rigtig fint outfit, vild med sweatshirten fra Cos – er også selv stor tilhænger af Cos. Eller hvad man nu siger 😉 og synes dit hår er pænt både oppe og nede, kunne være fedt at se det oppe lidt mere 😉
Camilla – http://lifeofcamillahartz.blogspot.dk/
Tusind tak, Camilla. Den vil jeg tage til mig 😉
Oppe!! – Nej altså, også rigtigt pænt nede, men det klæder dig super godt med opsat hår på den måde! 🙂
Tusind tak, Anne 🙂
NEJ – du ser heeeeeerre godt ud med opsat hår!
http://Www.agoodiebag.blogspot.com
Hehe…. tak! hvor er du sød 🙂
Du er rigtig køn med håret oppe! 🙂
Jeg ELSKER COS!
Altså umiddelbart tror jeg ikke du kan gøre noget, der ikke får dig til at se godt ud. og opsat hår er lige så pænt til dig som løst hår – du er jo generelt bare et utroligt smukt menneske 🙂
Amen altså!! det var da noget af en kommentar. Èn af dem som går lige i hjertet. Tusind tak 🙂
Kraven kommer bedst til sin ret med håret oppe – efter min mening. Oppe og nede klæder begge dele både dit hår og dit ansigt. Måske er det lyset på billederne her, men jeg foretrækker oppe.
Det har du måske ret i. Jeg skal nok bare vænne mig til det 🙂
Er helt vil med dine bukser og vil godt købe nogen ligesom dine, men inde på cos hjemmesiden er der så mange sorte bukser. Så kan du huske hvad de præcis hedder? eks. PIXIE – Slim Fit – sort, CHER – Slim Fit – sort, ELITE – Relaxed fit – sort, ELITE – Straight Leg – sort?
Jeg er ret sikker på at det er dem her http://www.cosstores.com/Store/Women/Trousers/Black_skinny_jeans/46887-245827.1#c-249883
Jeg tør ikke lige love det, eftersom billederne er sygt dårlige. Husk at de er ret små i størrelsen. Man skal ca. en størrelse op 🙂
SÅ pænt, Mie! Og så synes jeg virkelig knold klæder dig helt ekstremt godt – og så matcher den lidt mere feminine frisure jo kraven skide fint!
Tusind tak. det var sødt sagt 🙂
Kan bedst lide det opsatte, når du har den fine krave på 🙂
Kan kraven stadig fås i butikken?
Tak 🙂 Den er desværre udsolgt. Men der er kommet en anden rigtig fin krave 🙂
Er vildt med dit outfit, du ser så sød ud 🙂 (men det gør du jo altid) Knolden gør det endnu finere.
MEGA flot med opsat må jeg sige!
Hvad koster den fine glimmer-bluse mon?
Super fint outfit… Jeg har selv forelsket mig i den glitter bluse, og den er allerede købt… Den kaldte bare på mig!
Håret oppe, håret nede, det ser super ud begge dele, men fedt med lidt ny hårinspiration!