Som jeg tidligere skrev på bloggens Facebooksside ville jeg lave et indlæg om min yndlings bluse. Den opmærksomme læser har nok ikke svært ved at gætte hvilken èn det drejer sig om. Det er nemlig den simple strik fra Benetton.
Første gang jeg stiftede bekendtskab med vidunderet var tilbage i September, da jeg var i Århus min min mor. Det var søndag og mange af de gode butikker havde lukket. Derfor gik vi i United Colors of Benetton, som erstatning for Cos, Weekday og Monki. Her fandt jeg turkise (se indlægget HER) og siden er der kommet en del flere til.
Jeg bruger dem flere gange om ugen og nærmest hver dag. De har det perfekte snit, er dejlig varme da de er i 100% uld og koster sølle 229 kr. Hvis I ikke allerede har anskaffet jer èn kan jeg anbefale på det varmeste at gøre det. Min samling er i hvert fald ikke fuldendt.













17 reaktioner
Kan den købes online?
Det ved jeg desværre ikke noget om
De tre billeder næstnederst vidner om at der vist også er et par yndlingssko:-)
hahahaha… tænkte præcis det samme. Men det er de nok også, at the moment.
De er nemlig rigtige gode! Cardigan´erne i samme serie kan også anbefales!
Dem har jeg ikke set. Det kunne være at jeg skulle kigge nærmere på dem 🙂
Måske man skulle forbi Benetton i nærmeste fremtid 🙂
http://www.myown-jo.blogspot.com
Det vil jeg anbefale 🙂
Hvor er den hvide krave, som du har på med den mørkeblå, fra? 🙂
Det er en skjorte fra Topshop 🙂
De er også super pæne! Hvordan vasker du dine? Giver du dem 30 grader og så lader dem lufttørre?
Jeg har faktisk ikke vasket nogen af dem endnu 🙂
bliver helt fristet til at købe…det er virkelig en god pris!! og den er jo super fin, når du har den på – i alle farverne;-)
love
modepistol
Hvordan skal de egentlig vaskes?
Og ja, det er noget skidt at de ikke har en online shop. I hvert fald så man lige kunne købe denne her 🙂
De skal vel vaskes i hånden eller på uld program..
Åhr så måtte jeg ud og investere… 🙂
De er så flotte!
Overvejer selv at købe dem, men er lidt i tvivl om størrelsen. Har du købt dem i en størrelse større end den du plejer for at få den til at blive lidt oversize? 🙂