
Min søster er netop hjemvendt fra paradis (også kaldet New York) Hun havde mange fine fødselsdagsgaver med hjem til mig. Her i blandt denne yndige vintage skjorte og mørke denim shorts fra American Apparel. Jeg elsker dem allerede.
I dag er jeg taget hjem til fotografen for at bage boller og holde store bagedag. Jeg skal holde fødselsdag for mine veninder på søndag. Min egen ovn er mindre end en skotøjsæske, så det vil hurtigt tage mig 3 dage at få bagt. Så er det godt at man kan komme ud og låne en stor ovn!
I aften står den på shopping og hygge hos Stine Goya/Weekday! Exciting!
My Sister just returned from New York, where she bought this pretty vintage shirt and American Apparel shorts for me, as a birthday gift. I love them already.








7 reaktioner
Hvor fint!!!
Det er godt nok flot! Elsker det helt! Jeg kan ikke stoppe med at sige “WOW!!!”
Og jeg skal love for at jeg også skal til Stine Goya/Weekday enten i dag eller i morgen!
😉
http://carolinecolfelt.blogspot.com/
Du er altid så yndig i alle dine vintage skjorter:-)
Ham der fotografen, Paw, bliver oftere og oftere nævnt på bloggen. Jeg ved ikke om andre læsere har spurgt dig, men er I kærester, eller er I bare gode venner, som de kendte også siger, når de er meget sammen med en bestemt person… 😉
Mange tusind tak skal du have 🙂
Hannah: Hvad der er imellem Paw og jeg er sådan lidt svært at sætte ord på og ret udefinerbart. Men han er en rigtig stor del af mit liv og derfor skal han ikke udelukkes fra bloggen 🙂 Håber at det var svar nok. Jeg kan iøvrigt godt forstå at du spørger 🙂
Jeg ved ikke, om det kun er hos mig, det sker, men jeg kan ikke se billedet ???
Nesta,
http://neonstars.blogspot.com/
Det er det desværre ikke. Alle mine billeder er ikke kommet med over på den nye server. Der bliver arbejdet på det 🙂