Så er jeg klar med lidt billeder fra Turen til Oslo. Det var en hurtig, men rigtig god tur. Jeg mødtes tidlig lørdag morgen i lufthavnen med Sofie, Thora fra Costume, Josephine fra Elle og resten af Sømsøe Samsøe Holdet.
Kort tid efter landede vi i (kolde og enormt dyre) Oslo, hvor dagen blev brugt på at besøge Samsøes butikker og hovedkontor, se lidt af byen og en rigtig god frokost. Om aftenen stod den på middag igen (!) Samsøe samsøe show på 11. etage efterfulgt af en rigtig sjov fest. Her er lidt forskellige billeder:
Vi fik Tappas i skønne omgivelser, sammen med den norske presse og de norske bloggere.
Josephine fra Elle og jeg. Her kan I iøvrigt lige se den lille detalje i mit venstre øje. Det har nemlig to forskellige farver ?
Pæn detalje fra vores ret fantastiske hotel
Sofie og jeg prøver at være kreative med vores fotograf-kunstskaber
Josephine fra Elle og Thora Fra Costume (billedet er lånt hos Sofie)
I bund og grund handlede det jo om Samsøe Samsøes SS12 kollektion og den var SÅ pæn. Jeg har heldigvis en masse billeder, som jeg nok skal vise senere. I skal især glæde jer til at se deres sko ??

















4 reaktioner
Lyder dejligt 🙂
http://marierodkjersfotoblog.blogspot.com/
Det lyder hyggeligt, glæder mig til at se billeder af tøjet 😉
Ser nice ud! 🙂
http://www.johannethorhauge.blogspot.com
Måske lidt plat kommentar, men hold kæft hvor er det sejt med dit øje. Det har jeg alligevel aldrig set før. 😉
På mere seriøs basis, vil jeg bare sige at din blog og stil er så skide inspirerende. Du gør virkelig et godt stykke arbejde. 🙂
Mange hilsner Pernille.