Life is good. Det er slet ikke til at forstå, at det i skrivende stund, er lige præcis en uge siden, at jeg cyklede ud i den værste snestorm hjemme i København. Bali er noget nær perfekt og temperaturen er tæt på de 35 grader.
Vi ankom sent fredag aften, efter en kort flyvetur fra Singapore. Desværre skal vi kun være her til mandag morgen, så det bliver en hurtig opdatering i denne omgang, da jeg virkelig vil forsøge at nyde hvert eneste sekund her på øen. I får selvfølgelig mange flere billeder senere.
Herude er det ved at være lørdag aften og vi har lige taget et langt bad og en slapper. Om lidt står den på middag og så skal vi nok også lige se hvad nattelivet har at byde på 😉 Så I forresten vores morgenmad? Det er muligvis noget af det bedste jeg nogensinde har smagt på en varm sommerdag.
Kan I have en god lørdag ?











4 reaktioner
hej mie, jeg står og skal til at bo på filippinerne i et halvt år – så jeg gad godt vide hvor din fine kjole er fra og også den fra indlægget før dette? de ser så lækre ud til de temp.
hilsen sine
Hej Sine..
Åh hvor lækkert. Gid det var mig.
Den lyserøde kjole er fra Envii. Fra sidste sommerskollektion.
Den anden er er fra Munthes kommende kollektion 🙂
Hvordan er deres kjoler i størrlsen? Kan se de ikke handler med XL, som jeg plejer at bruge :/
Har haft tøj derfra før, men husker det ikke
De er meget normale. Mine kjoler er nogle jeg har lånt, så det er sample-sizes. Størrelse 36 og 38 🙂